Często Zadawane Pytania

Czy potrzebuję skierowania na leczenie?

Co prawda wielu lekarzy zaleca leczenie osteopatyczne, jednak NFZ nie refunduje takiego leczenia. W związku z powyższym skierowanie na leczenie czy rehabilitację nie jest wymagane. Osteopaci samodzielnie diagnozują pacjentów i prowadzą odpowiednie leczenie.

Czy muszę przynieść wyniki badań laboratoryjnych i radiologicznych?

Badania laboratoryjne i radiologiczne mogą być pomocne, aczkolwiek zazwyczaj nie są niezbędne w postawieniu diagnozy. Dlatego jeżeli posiadają Państwo takie wyniki i opisy zaleca się ich zabranie ze sobą na pierwszą wizytę. Jeżeli nie posiadają Państwo wyników badań osteopata zadecyduje czy i jakie badania są ewentualnie potrzebne.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

W czasie pierwszej wizyty osteopata przeprowadza szczegółowy wywiad, aby dokładnie zrozumieć Twój problem. Następnie zostaniesz poproszony(a) o wykonanie prostych ćwiczeń, co pozwali zidentyfikować potencjalne dysfunkcje w kręgosłupie i stawach. Następnie osteopata przeprowadza testy ortopedyczne, jeżeli takie są potrzebne. Po ich zakończeniu podsumowuje swoje obserwacje i zaproponuje leczenie. Zazwyczaj pierwsze zabiegi są wykonywane już na pierwszej wizycie.

Ile wizyt potrzebuję do całkowitego wyleczenia?

Zależy to od wielu czynników takich jak kondycja fizyczna pacjenta, przebyte urazy, wypadki i operacje, inne choroby przewlekłe (cukrzyca, miażdżyca itp.) a nawet stan emocjonalny pacjenta.

Zazwyczaj pacjenci potrzebują 6-8 wizyt terapeutycznych w przeciągu 2 miesięcy. Często zdarza się, że już po jednej wizycie pacjenci czują się o 100% lepiej, jednak bywa, że pacjenci potrzebują 15-20 wizyt, a czasami wymagają stałej opieki osteopatycznej. Na pierwszej wizycie zostanie Ci przedstawiony wstępny plan Twojego leczenia.

Ile kosztuje wizyta osteopatyczna?

Pierwsza wizyta 50-60 minut: 300 PLN

Wizyta normalna 35-40 minut: 220 PLN

Pakiet 5-u wizyt normalnych: 1000 PLN
Pakiet ważny jest 3 miesiące.

Kiedy i jak mogę odwołać wizytę?

Wizytę można odwołać telefonicznie, zostawiając wiadomość na poczcie głosowej, sms-em lub emailem. Wizytę można odwołać w niedzielę i święta. Jedyne o co prosimy, to aby odwołać wizytę z minimum 48 godzinnym wyprzedzeniem. To daje nam czas na umówienie innego klienta. Nieodwołanie wizyty w podanym terminie wpływa nie tylko na odwołującego, ale także na terapeutę i potencjalnego klienta czekającego na wizytę. Dlatego w przypadku nieodwołania wizyty w podanym terminie jesteśmy zmuszeni pobrać opłatę w wysokości 100% ceny wizyty.